Jelenia Góra: to trzeba zobaczyć!

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Dolny Śląsk, a położenie w pobliżu Rudaw Janowickich i Karkonoszy bez wątpienia jest jej wielkim walorem. Jelenia Góra to moc atrakcji i cennych zabytków, a kto znajdzie tanie noclegi na jej terenie, ten będzie mógł do woli spacerować po jej historycznych ulicach. Jakie obiekty zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Jakim zabytkom w trakcie wycieczki po Jeleniej Górze koniecznie trzeba poświęcić nieco więcej uwagi?

Azerbejdżan dla aktywnych. Góry Tałyskie dla turystów

Zwiedzanie Jeleniej Góry będzie nie lada gratką dla wielu miłośników sztuki oraz historii. W mieście, które może się pochwalić historią sięgającą początków XII wieku, na brak cennych zabytków nie można narzekać, a z cennymi pamiątkami sprzed wieków można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Z pewnością warto wybrać się na tutejszy rynek, przy którym wciąż można ujrzeć sporo ciekawych kamienic z charakterystycznymi podcieniami oraz okazały gmach ratusza – pięknej budowli z XVIII wieku, w którego bryle łączą się ze sobą cechy typowe dla stylu barokowego i klasycystycznego. Wokół rynku również nie brakuje atrakcji. Pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich, okazała bazylika oraz kościół garnizonowy, będący w istocie XVIII-wiecznym Kościołem Łaski – oto kolejne zabytki, jakimi może nas oczarować Jelenia Góra. W mieście tym pięknie prezentuje się też pałac Paulinum z XIX wieku oraz Muzeum Karkonoskie z ciekawą wystawą etnograficzną oraz wspaniałą kolekcją szkła artystycznego.

A co warto zobaczyć w pobliżu Jeleniej Góry? Kto znajdzie tanie noclegi na terenie tego miasta, ten z pewnością nudzić się nie będzie. Wycieczki po pobliskich Cieplicach będą nie lada gratką dla tych, którzy cenią sobie dolnośląskie uzdrowiska, wiele radości sprawią też wycieczki po takich miejscowościach, jak Szklarska Poręba czy Karpacz. Z Jeleniej Góry można też urządzać ciekawe wycieczki po Dolinie Pałaców i Ogrodów, mogącej się pochwalić takimi skarbami, jak pałac w Łomnicy czy pałac w Wojanowie. Wielką ciekawostką historyczną, która znajduje się w pobliżu Jeleniej Góry, jest też rycerska wieża w Siedlęcinie, we wnętrzu której można podziwiać piękne freski z czasów średniowiecza. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że pobyt w rejonie Jeleniej Góry stanie się dla wielu z nas ciekawym doświadczeniem, a spędzone tu wakacje na długo zapiszą się w naszej pamięci.

 

Dodaj komentarz