Ciekawostki o nadmorskiej miejscowości Łeba

Jeśli szukasz ciekawego nadmorskiego miasteczka do odwiedzenia, na pewno zechcesz odwiedzić Łebę w Polsce.

Oto kilka ciekawych faktów na temat tej tętniącej życiem społeczności:

  • W Łebie znajduje się największa piaszczysta plaża w Polsce, ciągnąca się ponad 3 kilometry.
  • Miasto słynie również z wyjątkowego otoczenia przyrodniczego, w tym Pojezierza Łebskiego i Słowińskiego Parku Narodowego.
  • Łeba położona jest w najwęższym punkcie kontynentu polskiego, naprzeciwko duńskiej wyspy Lolland.
  • Miasto zostało założone przez rybaków w XIII wieku i od tego czasu pozostaje doskonałą lokalizacją portową.
  • W Łebie znajduje się także piękny kościół z 1291 roku oraz zabytkowy zamek zbudowany przez króla Zygmunta Augusta w XVI wieku.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej nadmorskiej miejscowości, lub chcesz sprawdzić najlepsze miejsca na nocleg i jedzenie w Łebie, czytaj dalej!

Łeba – gdzie się zatrzymać?

Hotel Neptun położony jest bezpośrednio przy plaży w Łebie. Jeśli szukasz świetnego miejsca na nocleg podczas wizyty w Łebie, zdecydowanie polecamy Hotel Neptun. Ten ciekawy hotel istnieje od 1889 roku i oferuje piękną restaurację z zapierającym dech w piersiach widokiem na ocean i Słowiński Park Narodowy. Sam hotel jest bardzo blisko plaży, więc będziesz miał łatwy dostęp na zwiedzanie tego nadmorskiego miasteczka.

Gdzie zjeść w Łebie?

Kolacja w Restauracji Neptun to zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Łebie. Jeśli szukasz miejsca, które serwuje świetne polskie dania z owoców morza, na pewno zechcesz zajrzeć do Restauracji Neptun. Ten przybytek istnieje od 1889 roku i serwuje szeroki wybór pysznych dań, w tym pierogi, wędzony łosoś, śledzie, małże i koktajle z krewetek. Możesz nawet zamówić świeże homary z hotelowego akwarium!

Jak dojechać do Łeby?

Jeśli lecisz na lotnisko w Gdańsku, bardzo łatwo dostać się do Łeby autobusem lub pociągiem. Miasto znajduje się około godziny drogi od lotniska komunikacją miejską, więc zdecydowanie polecamy pojechać pociągiem lub autobusem, jeśli nie masz samochodu. Po Łebie najlepiej poruszać się pieszo.

O Łebie przeczytasz więcej w portalu https://leba24.pl/.