Azerbejdżan dla aktywnych. Góry Tałyskie dla turystów

Czy Azerbejdżan może okazać się rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku? Dla tych, którzy lubią górskie wycieczki i piękne widoki czeka tu wiele atrakcji. Miłośników spędzania czasu w aktywny sposób zachęcają tu m. in. Góry Tałyskie. Ich piękno sprawia, że biura podróży zaczynają coraz bardziej interesować się tym obszarem. W jaki sposób można spędzić tu czas? W jakich miejscowościach warto się zatrzymać w czasie wycieczki po tej części Azerbejdżanu?

Góry Tałyskie w pigułce

Wiedza turystów na temat tego pasma górskiego jest dość skąpa. A szkoda, bo Góry Tałyskie mogą się okazać regionem bardzo atrakcyjnym. Stanowią one zachodnią część Elbrusu, która rozłożyła się na terenie dwóch państw: Azerbejdżanu oraz Iranu. Długość tego pasma wynosi około 100 km, a najwyższy szczyt znajdujący się na terenie Azerbejdżanu osiąga wysokość ponad 2400 m. n. p. m. Zbocza pokryte roślinnością oraz piękne widoki są najlepszą zachętą do lepszego poznania tego pasma. Które z miejscowości leżących na terenie Azerbejdżanu mogą się okazać najlepszymi punktami wypadowymi dla osób planujących wycieczki w te góry?

Lerik: miasteczko, które zachwyca

Lerik to najważniejsza miejscowość w tej części Azerbejdżanu. Położenie w centralnej części gór sprzyja rozwojowi turystyki na jego terenie. Lerik to doskonały punkt wypadowy w góry, jednak i jego zabudowa może się okazać wielką atrakcją dla turystów. Dodatkową atrakcją jest tutejsza placówka muzealna. To Muzeum Długowieczności, którego ciekawe zbiory mogą zainteresować każdego miłośnika niebanalnych atrakcji. Lerik jest też znany dzięki coraz liczniejszym kwaterom prywatnym, w których można znaleźć noclegi w dobrych warunkach.

Piękna okolica sprawia, że Góry Tałyskie mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki dla miłośników pieszych wędrówek. Wspaniały teren oraz coraz lepsze zagospodarowanie, którym przyciąga Lerik, to zachęty do lepszego zapoznania się z tym ciekawym pasmem górskim. Tu każdy może się przekonać, że Azerbejdżan sprzyja aktywnym.