Polskie zamki: Sucha Beskidzka

Zamek w Suchej Beskidzkiej to jedna z najpiękniejszych rezydencji, jakimi może się pochwalić Małopolska. Zamek ten z pewnością będzie ciekawym punktem w programie każdej wycieczki, a wizyta na jego terenie sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi historii. Dlaczego ten zabytek cieszy się tak wielką popularnością?

Zamek, który znajduje się w Suchej Beskidzkiej, nie bez powodu określany jest mianem „Małego Wawelu”. To jedna z najciekawszych budowli na terenie Małopolski, a jednocześnie jedna z najciekawszych rezydencji magnackich, z jakimi można się spotkać na ziemiach polskich. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie? Ten zamek to przede wszystkim wspaniały dziedziniec, którego dumą są imponujące krużganki. To również piękne otoczenie, przy czym park w Suchej Beskidzkiej może się sam w sobie stać nie lada atrakcją dla zaglądających tu turystów. Zachwycą też wystawy, które można podziwiać w zamkowych wnętrzach. Są one wielką atrakcją dla miłośników historii i sztuki, a zwiedzenie zamkowego muzeum w towarzystwie miejscowego przewodnika każdemu z nas sprawi wiele radości i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Zamek w Suchej Beskidzkiej to ciekawy zabytek oraz jedna z najwspanialszych perełek dawnej architektury, jakimi może się pochwalić Małopolska. Kto w czasie wycieczki zajrzy na jego teren, ten będzie się mógł o tym bardzo szybko przekonać.