Wakacje w górach, alternatywa dla plaży

Chociaż plaża jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, w rzeczywistości góry mogą zaoferować wspaniałe chwile, ale jeśli zwykle co roku spędzasz wakacje w pobliżu morza, a w tym sezonie chcesz zrobić zupełnie inne plany, dowiedz się, jakie korzyści dla zdrowia i samopoczucia emocjonalnego ma wyjazd w góry na wakacje.

Świeże powietrze!

Chociaż na plaży oddycha się świeższym powietrzem niż w mieście, wiele plaż znajduje się w pobliżu dużych miast, ze względu na rozwój urbanistyczny i turystyczny, więc jeśli naprawdę chcesz oddychać świeżym powietrzem, wolnym od zanieczyszczeń, góry powinny być twoim celem. Całe Twoje ciało skorzysta z czystego powietrza dostającego się do płuc, a w miarę upływu dni w otoczeniu czystej atmosfery, Twój organizm będzie produkował więcej czerwonych krwinek, co poprawi Twoją ogólną kondycję fizyczną.

Witamina D w górach

Nasz organizm nie wytwarza witaminy D, ale potrzebujemy jej dla zdrowia kości i zapobiegania chorobom takim jak osteoporoza. Chociaż możemy uzyskać witaminę D z niektórych produktów spożywczych, głównym źródłem witaminy D jest słońce. Dlatego urlop w górach pozwoli Ci na wchłonięcie ogromnej ilości witaminy D.

Góry są radykalną zmianą scenerii

W przeciwieństwie do ruchu miejskiego, hałasu samochodów, gorąca asfaltu, pośpiechu, by zdążyć gdziekolwiek, zobowiązań, obowiązków, stresu. Dziesięć minut siedzenia w ciszy i kontemplowania pięknej górskiej scenerii wystarczy, aby zapomnieć o wszystkich nerwach, stresie i problemach. Jest to moment na spokój, ciszę i uspokojenie. To wspaniały lek dla zmysłów, doskonała atmosfera, gdzie można pobyć samemu lub w towarzystwie, ale zawsze z dala od pośpiechu i hałasu. Naszym skromnym zdaniem Bieszczady są jednymi z najpiękniejszych gór w Polsce i stanowią świetną alternatywę dla morza. Przed zarezerwowaniem wakacji, poznaj polecane noclegi w Bieszczadach.

Różnorodne i przyjemne zajęcia w górach

Jeśli nigdy nie byłeś na wakacjach w górach, możesz nie być świadomy wszystkich atrakcji, które możesz robić. Możesz wybrać się na rafting lub spływ kajakowy, jazdę konną, wędrówki, jazdę na rowerze, wspinaczkę, paralotniarstwo, alpinizm… Może nadszedł czas, aby spróbować czegoś innego i zacząć uprawiać sporty górskie, niezapomniane chwile są gwarantowane.

Góry pomagają spalać kalorie

Niektóre badania twierdzą, że życie na dużych wysokościach zmniejsza ryzyko otyłości. W tym przypadku będzie to tylko kilka dni, ale nawet krótka wycieczka może pomóc Ci schudnąć, ponieważ w górach będziesz aktywnie spędzać czas. Krótko mówiąc, będziesz ćwiczyć każdego dnia, a to przyczynia się do utrzymania dobrej kondycji i spalania kalorii.